[FOTO] Monitoring w Bardzie uruchomiony. Kolejne kamery w planach
W Bardzie uruchomiono miejski system monitoringu wizyjnego. Kamery zostały zainstalowane na rynku, w pobliżu szkoły, na osiedlach oraz przy placach zabaw. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej oraz wsparcie działań prewencyjnych i interwencyjnych służb.
Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Bardo, wdrożenie systemu stanowi pierwszy etap szerszego projektu. W kolejnych miesiącach planowana jest rozbudowa monitoringu o nowe punkty, zarówno na terenie miasta, jak i w sołectwach. Docelowo powstać ma spójna sieć kamer obejmująca najważniejsze sektory gminy.
„Bezpieczeństwo naszych mieszkańców to priorytet. Nowy system monitoringu to ważny krok w stronę spokojniejszego i bardziej przewidywalnego otoczenia dla wszystkich – dzieci, seniorów i każdego z nas”. - mówi burmistrz Marta Ptasińska.
Nagrania z monitoringu będą mogły być wykorzystywane w przypadku naruszenia przepisów prawa, jako materiał dowodowy w postępowaniach. Kamery mają również pełnić funkcję prewencyjną, ograniczając liczbę incydentów w miejscach publicznych.
Wdrożenie monitoringu jest finansowane ze środków własnych gminy. Szczegóły dotyczące kolejnych etapów rozbudowy mają być sukcesywnie ogłaszane.
/UMiG Bardo/
Przeczytaj komentarze (4)
Komentarze (4)