23-latek pędził obwodnicą 187 km/h. Policja walczy z brawurą na drogach

dzisiaj, 8 godz temu 805 3

Wraz z początkiem sezonu letniego i długimi weekendami, na drogach powiatu ząbkowickiego znacząco wzrasta ruch pojazdów. Jak co roku, wiąże się to ze zwiększonym ryzykiem zdarzeń drogowych, a jednym z głównych czynników wpływających na ich przebieg wciąż pozostaje nadmierna prędkość. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Ząbkowicach Śląskich reagują na to wzmożonymi kontrolami.

18 czerwca funkcjonariusze drogówki patrolowali tzw. Małą Obwodnicę Ząbkowic Śląskich objętą limitem prędkości 90 km/h. W trakcie służby zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę opla, który jechał z pasażerem. Urządzenie pomiarowe wykazało prędkość 187 km/h, czyli o 97 km/h więcej, niż pozwalają przepisy.

Jak się okazało, mężczyzna posiadał prawo jazdy od zaledwie dwóch lat. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Ząbkowiccy policjanci zapowiadają, że kontrole prędkości będą prowadzone nieprzerwanie przez cały okres wakacji, zwłaszcza na drogach o dużym natężeniu ruchu. Funkcjonariusze zwracają uwagę nie tylko na przekroczenia limitów, ale również na stan techniczny pojazdów i zachowania wobec pieszych oraz rowerzystów.

ZOBACZ WIDEO:

/podkom. Katarzyna Mazurek, KPP Ząbkowice Śląskie/

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

dzisiaj, 8 godz temu
Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo !
jan dzisiaj, 6 godz temu
ty nic inego nie umiesz pisac
dzisiaj, 2 godz temu
Janek kara musi być dotkliwa rozumiesz ?Bo następnym razem przejedzie ciebie rozumiesz? Kto wtedy napisze komentarz jak ty będziesz ofiarą wypadku